Menu

Co daje nam olejek z palmy winnej?

Olejek z palmy winnej wytwarza się w procesie tłoczenia na zimno miąższu lub nasion owoców tegoż drzewa. Pozyskany w ten sposób produkt nie może być poddany rafinacji, ponieważ traci wtedy swoje właściwości i składniki. Oczywiście nie trzeba wyjaśniać, że w pełni ekologiczny olejek lepiej oddziałuje na włosy i skórę głowy. Jakie korzyści przynosi nam zabieg z wykorzystaniem tego kosmetyku?

olej-palmowy

Aby opisać efekty, które w przyszłości powinna dać nam kuracja olejkiem z palmy winnej, na początku należy wymienić składniki tego produktu. Zalicza się do nich między innymi substancje zwalczające wolne rodniki oraz kwasy tłuszczowe Omega – 3, Omega – 6 i Omega – 9. To właśnie one zapewniają dobrą kondycję włosów i skóry głowy. Wpływają nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale oddziałują także na wewnętrzną strukturę pasemek, cebulki włosowe i komórki skóry głowy. Odbudowują rozdwojone końcówki włosów, nawilżają przesuszone pasemka i zapewniają optymalne warunki rozwoju mieszków włosowych. Olejek z palmy winnej przeciwdziała nadmiernemu wydzielaniu sebum, reguluje prawidłową pracę gruczołów łojowych, zapobiega przetłuszczaniu się skóry głowy i powstawaniu łupieżu. Włosom nadaje zdrowy wygląd i ładny blask. Pomaga ujarzmić niesforne kosmyki, ułatwia rozczesywanie i modelowanie, sprawia, że włosy są bardziej podatne na układanie i inne zabiegi fryzjerskie. Jednocześnie olejek z palmy winnej zabezpiecza włosy i skórę głowy przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego. A chodzi tu między innymi o: promieniowanie słoneczne, słoną lub chlorowaną wodę, wysuszające składniki niektórych kosmetyków, częste farbowanie i suszenie włosów.

Wymarzone efekty przyniesie kuracja olejkiem z palmy winnej tylko wtedy, kiedy w prawidłowy sposób ją przeprowadzimy. Przede wszystkim liczy się systematyczność. Olejowanie włosów powinno przeprowadzać się przynajmniej dwa razy w tygodniu po dokładnym umyciu głowy. Nie można nakładać kosmetyku na brudną skórę głowy, bo nie będzie mógł właściwie działać. Olejek z palmy winnej aplikujemy na długości włosów lub same końce pasemek. Wystarczą dwie łyżki produktu – trzeba dokładnie wetrzeć je we włosy lub skórę głowy. Podczas zabiegu przeprowadzić można mały masaż, który poprawi cyrkulację krwi w skórze głowy, dotleni cebulki włosowe i komórki naskórka. Na włosy zakłada się ręcznik, pod którym wytworzy się ciepło wspomagające wchłanianie się składników odżywczych zawartych w olejku z palmy winnej. Po upływie mniej więcej 30 minut do jednej godziny głowę należy dokładnie umyć, a włosy wysuszyć.