Menu

Olejek z palmy winnej – pielęgnacja włosów i najlepsze produkty do olejowania

Olejek z palmy winnej

Olej z palmy winnej, czyli inaczej mówiąc olej buriti, pochodzi z rejonów Azji i Ameryki Południowej. Stosuje się go często jako dodatek do balsamów, kremów oraz (przede wszystkim) do pielęgnacji włosów. Wytłoczenie oleju z pestek mającego około 20 cm owocu jest niezwykle komfortowe i szybkie, dlatego olejek burii znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale również w kuchni.

Olejek z palmy winnej posiada stałą konsystencję, do momentu ogrzania w około 25-30 stopniach. Wówczas masełko zmienia swój stan skupienia i ujawnia jako oleista, treściwa i dosyć gęsta ciecz o pomarańczowo- żółtej barwie. Olejek buriti nadaje się przede wszystkim do pielęgnacji włosów średnioporowatych: cienkich, lekko puszących się, których końce zaczęły niszczeć, oraz którym zaczyna brakować sprężystości, oraz połysku. Warto wspomnieć, że taki typ włosów ma większość ludzi na świecie. Olejek z palmy winnej zawiera duże stężenie kwasów tłuszczowych z grupy omega-9 (około 80%) – to właśnie czyni go tak dobrze odżywiającym włosy o średniej porowatości olejkiem. Dobrze się wchłania i dopasowuje do ich struktury, a przy tym dba o przywrócenie skórze głowy równowagi kwasowo-zasadowej. Czysty i tłoczony na zimno olejek buriti można bowiem stosować do olejowania nie tylko włosów, ale również skalpu. Wykonywane regularnie olejowanie włosów sprawia, że kosmyki zyskają siłę i są wzmocnione oraz zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Olejek z palmy winnej nie jest niestety dosyć popularny i ciężko jest spotkać zimno tłoczony olej buriti dobrej jakości, który będzie się nadawał do pielęgnacji włosów. Na szczęście do wyboru mamy szereg produktów na bazie naturalnych olejków, które służą do dogłębnej regeneracji, pielęgnacji lub po prostu upiększenia włosów. Przy wyborze kosmetyku z naturalnymi olejkami warto trzymać się jednej, prymarnej zasady:

Im lepszy produkt, tym więcej zastosowań

Najlepsze produkty do włosów to te, które można nakładać na skórę głowy – są bezpieczne, naturalne i pozbawione komedogennych substancji oraz parabenów, a przy tym zapewniają one najlepszą regenerację kosmykom, ponieważ oddziałują nie tylko na włókna włosów, ale przede wszystkim na cebulki.

Olejek do włosów NanoilOlejek do włosów Nanoil - najlepszy kosmetyk odnawiający włosy

Nie istnieje lepszy kosmetyk odnawiający i upiększający włosy, zawierający tak wiele naturalnych olejków. To genialny produkt, który nie tylko ochrania, ale również zatrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost i potęguje gęstość kosmyków przez to, że pobudza do pracy cebulki i wzmacnia je tak, by rodziły one grube, mocne włosy. Nanoil to dostosowane do struktury włosów 3 wersje olejku – każdy o nieco innym składzie i innych naturalnych olejach. Ta różnorodność przekłada się bezpośrednio na pielęgnację włosów i ich potrzeby: Nanoil to najlepiej dostosowana do struktury włosów kuracja na rynku. Upiększa włosy i poprawia ich wygląd już od pierwszej aplikacji, a przy regularnym olejowaniu skóry głowy wzmacnia cebulki i przyspiesza wzrost pasemek. Zdrowe, mocne włosy przestają być marzeniem i stają się rzeczywistością. Olejek do włosów Nanoil to kosmetyk na miarę naszych czasów: wszechstronny, dopracowany, kompleksowy, o składnikach wysokiej jakości, pozbawiony parabenów i silikonów, precyzyjnie trafiający w potrzeby włosów.

www.nanoil.pl

Phyto PhytoPlage Hair OilPhyto PhytoPlage Hair Oil

Olejek do włosów Phyto Plage to produkt wyposażony w atomizer. Jest przeznaczony do pasemek narażonych na silne działanie promieni słonecznych lub takich, które uległy znacznemu osłabieniu przez promieniowanie UV, słoną wodę. Olejek w sprayu Phyto Plage Hair Oil jest bardzo dobrym produktem na wakacje – można go używać tak często, jak tego potrzeba: zabierać ze sobą na plażę lub basen. Aplikacja jest bardzo prosta i komfortowa: wystarczy rozpylić olejek na suchych lub wilgotnych włosach. Dzięki temu nie będą one niszczały i wysychały pod wpływem niekorzystnych warunków klimatycznych. Olejek Phyto PhytoPlage Hair Oil stanowi dobrą kurację uzupełniającą dla włosów, które często wystawiane są na silne działanie promieni słonecznych i chlorowaną wodę. Zawiera on omawiany we wstępie olejek buriti, olejek słonecznikowy oraz filtr UV. Zapobiega wysychaniu włosów i dobrze je kondycjonuje oraz ułatwia rozczesywanie i stylizację.

Kerastase Elixir Ultime Oleo-ComplexeKerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe

Olejek do włosów Kerastase przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów (choć może przeciążyć te o niskiej porowatości, należy go oszczędnie używać lub aplikować wyłącznie na końce włosów). Elixir Ultime zawiera olejek arganowy, olejek kameliowy oraz olej kukurydziany. Ich zadaniem jest wzmocnić włosy, upiększyć je i rozświetlić, oraz nadać im sprężystości. Olejki dbają o odpowiedni poziom nawilżenia włosów, nie pozwalają, aby traciły one wodę z wnętrza i jednocześnie stwarzają na powierzchni każdego włosa okluzyjną warstwę, zapobiegającą wnikaniu zanieczyszczeń i toksyn ze środowiska. Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime jest idealny do dyscyplinowania włosów, ochroni je przed zniszczeniem i nadaje się na kazdą pogodę. Produkt zawiera kilka silikonów i niewielką ilość alkoholu. Dobrze dba o włosy, ale niestety nie nadaje się do olejowania skóry głowy. Można go dodawać do odżywki lub balsamu do włosów, aby spotęgować ich działanie, lub wcierać w zniszczone, przesuszone końce włosów.